Najnovšie recenzie zo sekcie Hlavice pre radiátory

Overený zákazník Alza.sk Michal

Pridané: 4. decembra 2023

• Podrobný prehľadný návod
  • Jednoduchá inštalácia
  • Hlavica sa dá jednoducho pootočením skrutky odpojiť a tak nastaviť sa tak dá aj mimo radiátora
  • Montáž bez náradia
  • Manuálne nastavovanie každého kusu

Montáž je jednoduchá - odskrutkujete rukou starú hlavicu a priskrutkujete rukou novú hlavicu. Skrutkou na boku, ktorú viete vďaka klinovému tvaru povoliť aj rukou odpojíte len hlavicu (zvyšná časť - základňa- ostane na radiátore). Potom na ľubovoľnom mieste nastavíte hlavicu - netreba sa zohýnať pri radiátore. Následne po nastavení hlavicu vložíte naspäť a skrutku zase dotiahnete rukou. Vtedy sa hlavica automaticky prispôsobí radiátoru, trvá jej to cca. 1 min a už funguje. Návod je zrozumiteľný, podrobný.

Tuya Immax NEO SMART 2x Zigbee 07732B

Tuya Immax NEO SMART 2x Zigbee 07732B

Overený zákazník Alza.sk Kristian

Pridané: 4. decembra 2023

Zakúpený v Alza.sk

• Smart regulácia dostupná v mobile
  • Plasty OK, neviem, či ten kto sa tu sťažoval na plasty mal ešte kovové kohútiky predtým, ale aj hlavice, ktoré som dával dole boli z tvrdeného plastu. Matica je kovová, to stačí...
  • Možnosť offsetu teploty, tj. zobrazovanie teploty si viete do regulovať podľa potreby, aby to sedelo s teplomerom napr. niekde na druhej strane miestnosti.
  • Dobrý signál Zigbee brány cez dve steny v rámci poschodí. Medzi poschodiami má signál max. izba nad.
  • Trochu väčšie oproti klasickej termohlavice, čize ak máte natesno nejaký nábytok pri radiátore, môže to byť problém.

Tí čo písali, že nevie uzavrieť úplne radiátor, zabudli tiež vybrať takú sivú trubku z hlavice ako ja na začiatku. Asi sa používa pri inom type radiátora, ale pre klasicky ventil M30x1,5 ju netreba. Potom si hlavica nesadne až na doraz a nezavrie úplne radiátor.
PID regulácia trocha prekuruje na začiatku cyklu ale potom už drží 1,5 stupňa nad a 0,5 pod požadovanou hodnotou.
Návod trocha nelogicky usporiadaný, prvotné nastavenie by sa malo nejak zvýrazniť, aby to človek nemusel čítať na 3krát.

Netatmo Starter Pack NVP-EN

Pridané: 7. novembra 2023

Zakúpený v ESAT

Remotec Z-Wave 800

Remotec Z-Wave 800

Overený zákazník HomeSystem s.r.o. Miroslav K.

Pridané: 6. novembra 2023

Zakúpený v HomeSystem s.r.o.

• Perfektne tichý motor
  • Nádherný dizajn so svietiacimi číslami pri zmene nastavenia teploty
  • Ľahké vkladanie báterií a montáž
  • Vlastná logika na otvorenie ventilu podľa teploty vhodná pre byty
  • Nefunguje manuálne nastavenie otvorenia ventilu (aspoň nie v HA)
  • Trochu dalo zabrať, kým som pochopil ako dať ten kryt dole - ináč ide ľahko dalo, len na prvý pohľad nebolo jasné čo akým smerom ťahať, točiť alebo čo vlastne s tým
  • Vlastná logika otvorenia ventilu sa nespráva práve najlepšie v spojení s nestálým prísunom tepla do riadiátorov - v domoch (obídem to s FullON a FullOFF)

Aj keď to je v manuále, že sa dá nastaviť manuálne otvorenia ventilu pomocou Multilevel Switch, tak to nefunguje dobre. Hlavica si vždy resetne otvorenie naspäť podľa svojej logiky. Asi je potrebné nastaviť niekde nejaký režim. V Home Assistant som to nenašiel.

SALUS RV22

• Jednoduchosť ovládania
  • Vizualizácia v aplikácii
  • Mnoho prednastavených režimov
  • Potreba riadiacej jednotky Tesla

Tento výrobok je asi presne to, čo som od neho očakával, v balení sa nachádza okrem samotnej hlavice aj batéria a medzi kusy, ak máte iný typ radiátora alebo ventilu. Chvíľu mi trvalo, kým som prišiel na to, ako sa to má spustiť, ale to len preto, že som si nepozrel návod, v ktorom to bolo pekne rozpísané.

Overený zákazník Testuj.to Eva

• Režim rýchleho ohrevu
  • Režim proti zamrznutiu
  • Detekcia otvorených okien
  • Uvidíme, koľko energie ušetrím

Termostatická hlavica neustále monitoruje teplotu vo vnútri, testovaná na chate. Nastavila som manuálny režim a veľmi oceňujem ovládanie cez mobilnú aplikáciu. Tiež sa dá nastaviť automatický režim, prázdninový a eko. Musel som dokúpiť riadiacu jednotku ZigBee, ale stojí to za to. V zimnom období určite príde vhod aj režim rýchleho vykurovania a režim proti zamrznutiu, ktorý udržuje vnútornú teplotu na konštantných 8 stupňoch. Rozmerovo oba tieto výrobky nezaberajú veľa miesta a dizajnovo pekne zapadajú do domácnosti.

Overený zákazník Testuj.to Petra

Pridané: 22. októbra 2023

• Dizajn
  • Jednoduché ovládanie
  • Jednoduchá montáž
  • Mobilná aplikácia

TESLA Smart Thermostatic sa ľahko a jednoducho montuje a ovláda. Možno ho ovládať prostredníctvom mobilnej aplikácie alebo prostredníctvom ich jednotky ( TESLA ) - tú je potrebné dokúpiť.
Dizajn hodnotím kladne. Úsporu energie uvidíme až v ročnom vyúčtovaní - vykurovacia sezóna sa práve začala.

Heimeier K 6412-09.50

Heimeier K 6412-09.50

Overený zákazník StavbaEU.sk Rado

Pridané: 20. októbra 2023

Zakúpený v StavbaEU.sk

Termostatická hlavica pracuje veľmi presne a citlivo. Vyhotovenie je kvalitné, hlavica sa otáča ľahko a plynulo. Upevnenie čidla s kapilarou a hlavicou je pevné. Teplota nastavená na hlavici zodpovedá presne teplote čidla. Má pekný dizajn jasno bielej farby. Celkovo hodnotím produkt ako vysoko kvalitný. Cena v akcii je myslím primeraná.

Overený zákazník Testuj.to Pavlína

Pridané: 20. októbra 2023

• Dizajn
  • Jednoduché ovládanie
  • Funguje skvele
  • Text veľmi malým písmom v návode

Hlavica Tesla Smart TV500 je dizajnovo veľmi vydarená, nenápadná, čísla sú dobre viditeľné, veľmi ľahko ovládateľné. Účinnosť je vyššia ako pri bežnej hlavici, funguje tak, ako má, čo nastavím, toľko stupňov mám. Pre všetky funkcie je však potrebné dokúpiť aj hub jednotku, ktorú ešte len chystáme kúpiť. Za nás spokojnosť.

Overený zákazník Testuj.to Katarína

Pridané: 19. októbra 2023

• inteligentná aplikácia

TESLA Smart Thermostatic Valve TV500 hlavicu som mala obavy z inštalácie. Obavy však neboli na mieste. Všetko potrebné je v balení, inštalácia je jednoduchá. Samotná hlavica je napájaná dvoma AA batériami, ktoré sú tiež súčasťou balenia. Nastavenie hlavice je jednoduché. Vďaka aplikácii je to ešte jednoduchšie, a na diaľku. Robí presne to, čo som očakávala. Myslí za mňa.

Overený zákazník Alza.sk Michal

Pridané: 18. októbra 2023

• Ľahko sa inštaluje
  • Pekný slovenský návod
  • Drobné písmená pri nastavovaní

Ak chcete kvalitne nastaviť chvíľu to trvá. Na nastavenie máte k dispozícii tri tlačidlá. Na hlavici sú drobné písmená a skratky, niektoré nič nehovoriace. Zhýnate sa pri tom pri radiátore, lúštite tam nejaké drobné skratky, v druhej ruke návod. Nechce sa mi nastavovať - zohnutý nad radiátorom. Ak si predstavím, že by som to mal robiť pri piatich radiátoroch, tak neviem. Asi sú lepšie tie hlavice, čo spolupracujú so smartfónom, kde si všetko pohodlne nastavíte, aj keď sú o niečo drahšie.

Aqara RADIATOR THERMOSTAT E1

• Viacero montážnych adaptérov
  • Samonastavenie
  • Jednoduchosť inštalácie v Smart aplikácii
  • Autonómnosť
  • Nemožnosť využiť automatizáciu a pripojiť hlavicu s teplotnými senzormi
  • Nutnosť používať Smarthub

Termohlavica Tesla TV500 zaujme svojím hladkým dizajnom. Ak už doma používate termohlavicu, inštalácia je jednoduchá a zvládne ju aj priemerne technicky zdatný človek. Je potrebné vedieť, aký typ ventilu je na ohrievači nainštalovaný, potom nájsť vhodný adaptér (adaptéry pre väčšinu ventilov sú súčasťou balenia). Hlavica sa po namontovaní sama oboznámi s ventilom, nastaví koncové body, prípadne upozorní chybou na problém s ovládaním ventilu. Na ovládanie hlavice je potrebné mať v domácnosti jeden z dvoch SmartHubov. Ovládanie je potom celkom intuitívne v aplikácii Tesla Smart. Je potrebné myslieť na korekciu teploty, čo si vyžaduje niekoľko dní sledovania teploty indikovanej hlavicou a teploty v miestnosti (ideálne pomocou jedného z teplotných snímačov Tesla). Sklamanie je, že TV500 nevie nič navyše o oproti nižšej verzii, stále nemôžete ani regulovať teplotu podľa teplotného senzora. Hlavica funguje v autonómnom režime. Inak však pri nastavenej korekcii funguje spoľahlivo.

Overený zákazník Testuj.to Maja

Pridané: 6. októbra 2023

• Displej
  • Jednoduchá montáž
  • Príslušenstvo
  • Aj manuálne nastavenie
  • Tužkové batérie

Dobrý deň, termostatická hlavica je skutočne vynikajúci produkt, jednoduché namontovanie ( aj naozaj laik to zvládne)
Je na klasické "tužkové batérie", ktoré mám doma vždy po ruke, takže je super, že nemusím kupovať nejaké atypické.
Funguje aj manuálne a má široké možnosti nastavenia. Aj vzhľad ako taký je úžasný. Displej je dobre čitateľný. Za seba môžem odporučiť ?

Immax Neo Immax NEO 07732L

Immax Neo Immax NEO 07732L

Overený zákazník Alza.sk MM

Pridané: 13. augusta 2023

Zakúpený v Alza.sk

• Jednoduchá montáž a spárovanie s Immax neo gate. Ovládanie cez apku je intuitívne. Tichý chod motorčeka.
Tuya Wifi Designo set 2ks

Tuya Wifi Designo set 2ks